Kausi 2010

Sarjapistetilanne:

MotoparkAlastaroKuopioJoutsaAlastaroBotniaring
KuljettajaLaj.Fin.Laj.Fin.Laj.Fin.Laj.Fin.Laj.Fin.Laj.Fin.Yht.
1T. Murtoo15100208114812010015662066598
2H. Hokkanen1481115415100154310811481519
3P. Törmänen95915661359138113398100475
4J. Leinonen75410731043273654731370
5M. Viitala12661310083911351054348
6J. Rintanen209012662043573329
7J. Laakso137312591290425728323
8H. Haanpää73997314909311239323
9P. Uusi-Pohjola11435312066854448290
10R. Ranne748121001590272
11A. Aalto4287486311731343254
12M. Kivi325149010391159251
13J. Pöytälaakso10399481154448223
14J. Veikkanen6486351159121187
15J. Nordberg1490104
16J. Syrjälä223843223101
17I. Teinilä83542812197
18K. Halonen53112153194
19T. Leinonen22332532379
20J. Savolainen42893576
21J. Vehviläinen63552874
22S. Vikman85967
23J. Sjöblom12132550
24K. Säike93544
25M. Martelius62834
26L. Häuselmann52530
27M. Kivimäki32528
28T. Peltola32326
29E. Yli-Sipilä22325
30C. Valtonen22123
31A. Granfors12122

Sarjapisteet 2010 (pdf-tiedostona, klikkaa ladataksesi)

FPDA Drift Series 2010 R#6 Botniaring 12.09.2010

Lajittelu

(Lajittelupisteet joka suorituksesta)

Tandem-Finaalit

Lopputulokset

FPDA Drift Series 2010 R#5 Alastaro 28.08.2010

Lajittelut (Lajittelut tarkemmin)

Tandem-finaalit

Lopputulokset

FPDA Drift Series 2010 R#4 Joutsa 17.07.2010

Lajittelut:

1. Murtoo 91,5
2. Hokkanen 87,3
3. Haanpää 86,1
4. Törmänen 84,9 (entry 112)
5. Rintanen 84,9 (entry 107)
6. Veikkanen 80,4
7. Kivi 78,9
8. Savolainen 78,2
9. Uusi-Pohjola 78,1
10. Ranne 77,8
11. Aalto 75,3
12. Vehviläinen 73,5
13. Laakso 73,4
14. Leinonen T. 72,7
15. Leinonen J. 71,8
16. Teinilä 70,1
17. Pöytälaakso 69,9
18. Viitala 69,3
19. Nikulainen 68,9
20. Syrjälä 65,6 (entry 99)
21. Halonen 65,6 (entry 98)
22. Martelius 65,2
23. Rutanen 55,4
24. Säike 54,0
25. Granfors 49,0
26. Virtanen 0,0
27. Ollila 0,0

Tarkemmat pistetiedot

Lopputulokset:

1. Murtoo
2. Haanpää
3. Törmänen
4. Leinonen J.
5. Rintanen
6. Veikkanen
7. Uusi-Pohjola
8. Ranne
9. Hokkanen
10. Kivi
11. Savolainen
12. Aalto
13. Vehviläinen
14. Laakso
15. Leinonen T.
16. Teinilä
17. Pöytälaakso
18. Viitala
19. Nikulainen
20. Halonen
21. Syrjälä
22. Martelius
23. Rutanen
24. Säike
25. Granfors
26. Virtanen
27. Ollila

FPDA Drift Series 2010 R#3 Kuopio 19.06.2010

Lajittelut:

1. Uusi-Pohjola 93,5
2. Hokkanen 87,8
3. Murtoo 87,7
4. Törmänen 87,0
5. Laakso 82,9
6. Pöytälaakso 80,9
7. Leinonen J. 79,8
8. Haanpää 77,8
9. Viitala 74,3
10. Aalto 74,1
11. Veikkanen 71,8
12. Halonen 69,1
13. Savolainen 62,6
14. Leinonen T. 60,2
15. Syrjälä 0
16. Granfors 0
17. Rintanen DNF
18. Vehviläinen DNS

Lopputulokset:

1. Hokkanen
2. Laakso
3. Murtoo
4. Haanpää
5. Uusi-Pohjola
6. Törmänen
7. Pöytälaakso
8. Aalto
9. J. Leinonen
10. Viitala
11. Veikkanen
12. Halonen
13. Savolainen
14. T. Leinonen
15. Syrjälä
16. Granfors
DNF Rintanen
DNS Vehviläinen

FPDA Drift Series 2010 R#2 Alastaro 5.6.2010

Lajittelut
Finaalit
Lopputulokset

FPDA Drift Series 2010 R#1 Motopark Raceway 15.5.2010


Lajittelu:
1. Rintanen 91,6
2. Murtoo 88,7
3. Hokkanen 84,9
4. Laakso 81,8
5. Viitala 79,9
6. Uusi-Pohjola 76,5
7. Pöytälaakso 75,5
8. Törmänen 74,9
9. Teinilä 72,5
10. J. Leinonen 66,2
11. Veikkanen 65,1
12. Halonen 62,9
13. Aalto 60,5

Finaali:
1. Murtoo
2. Rintanen
3. Hokkanen
4. Laakso
5. Viitala
6. Törmänen
7. Leinonen
8. Veikkanen
9. Uusi-Pohjola
10. Pöytälaakso
11. Ismo Teinilä
12. Kalle Halonen
13. Ami Aalto
14. Marko Kivi
15. Joni Syrjälä
16. Jouko Sjöblom